ASL logo

 

 

VIDEÁ

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle

Vyberte sa spolu s nami a malým Krištofom na výpravu. Výpravu na územie Devínskej Kobyly, ktoré v minulosti hranice chránilo, aby ich dnes vďaka Vyhliadkovej veži odhalilo. Existujú vôbec?!

Čerešne fine living

Fenomén komunity, susedský život a najmä – znovuobjavené staré dobre dvory – prerozprávane v novej súčasnej forme. Na čom budujeme ideu nového mesta? Pozrite si prvú časť nášho najrozsiahlejšieho mestského príbehu –  Čerešne city.

Gansberg Koliba

Ako sa tvorí introvertný bytový dom pre život s maximálnym súkromím? Čo to znamená prémiový rezidenčný projekt a aké sú jeho priority? Čo vzniká na mieste bývalých terás s viničom a ako sa to odrazí na architektúre?

Sokolská

V čom spočíva luxus v bývaní? Ako sa tvorí prechodový stupeň medzi vilou a bytovým blokom? Ako sa dá spojiť Gaudi s funkcionalizmus?

Wallenrod

V čom spočíva skutočná kvalita kancelárskeho prostredia? Ako sa dá vplyv rušnej ulice  eliminovať patentovanou zelenou stenou – membránou vloženou medzi môj stôl a ulicu?

Olive Kramáre

Olive je vertikálne mesto, dva mestské bloky zoskupené urbánnou osou schodiska na barokových princípoch. Vo filme tiež uvidíte, ako sa dá niečo úplne pokaziť následným neuváženým objektom v susedstve.

Nový Háj

Náš najflexibilnejší bytový projekt, ktorého spoluautormi boli aj jeho obyvatelia. Ako vzniká architektúra, ktorá reflektuje osobnosti svojich obyvateľov? Aké musí mať princípy?