ASL logo

 

 

Spojili sme príjemné s ešte príjemnejším. Vymenili každodennú rutinu officu za svahy a zmerali si sily s kolegami architektami na prvom ročníku podujatia organizovaného portálom Archinfo.sk

Prvá zimná olympiáda architektov sa konala 10. februára v stredisku Ski Tále, preto sme si vo štvrtok večer pobalili našu výbavu a vydali sa smer Donovaly, aby sme ráno boli plní síl a pripravení podať tie najlepšie výkony.

Sily sme mali rozvrhnuté rovnomerne – zastúpenie sme mali hneď vo viacerých disciplínach a nechýbala ani fanúšikovská podpora vybavená šálmi v ateliérových farbách.

 

 

 

   

 

Na svahu nás privítalo krásne slnečné počasie, a tak už nič nebránilo aby sme súťaže architektonických návrhov vymenili za súťaženie medzi bránkami, s pripnutými doskami na nohách. Organizátori upustili od náročného procesu zostavovania nezávislých porôt, ktoré by rozhodovali o konečnom výsledku a zostali pri tradičnom  konzervatívnom spôsobe určenia poradia – pomocou časomiery.

Náš tím zaznamenal aj parádne výsledky:

1.miesto v kategórii Snowboard Muži vybojoval náš executive director Tomáš Kuchárek.

3.miesto v kategórii Snowboard Ženy  obsadila architektka Martina Krajmer Matúšová

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A to už bol pádny dôvod na oslavu, ktorá trvala do skorého rána. Záverom sa chceme aj touto cestou poďakovať za pozvanie, a zároveň pochváliť organizátorov podujatia, ktorí mysleli naozaj na všetko a vytvorili parádnu atmosféru. Architekti tak dokázali, že vedia nielen sústredene pracovať v ateliéroch, ale aj súťažiť na pretekárskom svahu.

Dovidenia na svahoch opäť o rok!