ASL logo

 

 

Sviatok všetkých architektov a nadšencov architektúry a dizajnu – 14. ročník festivalu DAAD – Dni architektúry a dizajnu a DAAF – Dni architektúry a filmu sa uskutoční v dňoch 29. mája – 4. júna 2022 v Bratislave. Náš ateliér toto podujatie už dlhodobo podporuje a prirodzeným vyústením našej spolupráce je partnerstvo podujatia DAAF 2023.

Nová energia priestoru
Prípravy festivalu sprevádzala asi najväčšia architektonická – realizačná udalosť na Slovensku – dokončenie a otvorenie budovy SNG, nestora slovenskej modernistickej architektúry – Vladimíra Dědečka kreatívnou realizáciou pod taktovkou architektov BKPŠ – Martina Kusého a Pavla Paňáka s kolektívom. Aj preto sa mení miesto konania festivalu a to na nový slávnostný priestor špičkového kultúrneho miesta, aký v bratislavských, ale aj slovenských podmienkach nemá obdobu.

Aj filmy o architektúre
Neodmysliteľnou súčasťou programu DAAD je aj paralelný festival DAAF – Dni architektúry a filmu venovaný súčasnej dokumentárnej tvorbe s fokusom na architektúru, dizajn a umenie. Budete sa môcť zoznámiť s myslením a tvorbou fínskej dizajnérky textílií Maija Isola, dizajnérskeho vizionára Dietera Ramsa či Boonserma a vo fimovom cykle IKONY s autormi budovy SNG.. Určená je pre všetkých záujemcov o kvalitné filmy z oblasti architektúry, dizajnu a umenia. Filmové dokumenty svojim charakterom umocňujú zážitok z festivalu DAAD.

Príďte na festival osláviť výsledky novej, inej architektúry. Vstup na festival je voľný, alebo na registráciu.
Viac informácii o festivale DAAD a DAAF 2023 na webe: https://www.daad.sk/