ASL logo

 

 

Slovenská asociácia interiérových dizajnérov spustila v roku 2020 pilotný ročník súťaže INSAID AWARDS. Tá oceňuje najlepšie slovenské interiéry v kategóriách Privátny interiér, Pracovisko, Horeca, Obchod, Občiansky interiér a nechýba ani kategória pre študentov, ktorí môžu prihlásiť svoje návrhy, ktoré ešte neboli zrealizované.

Veľmi nás teší, že sme v prvom ročníku INSAID AWARDS získali prvé miesto v kategórii Pracovisko za interiér ERSTE, za ktorého návrhom stoja Tomáš Šebo a Martina Matušová.

Zadaním klienta bolo vytvoriť moderný kancelársky priestor v interiéri, v ktorom dominovalo príliš veľa svetla a zlá akustika, čo mohlo ovplyvniť sústredenie pracovníkov, a preto bolo tieto faktory potrebné eliminovať. Nešlo o klasické kancelárie s recepciou, ale o interné firemné pracovisko, kde sa stretávajú ľudia, ktorí sa dôverne poznajú, no zároveň vyžadujú mieru súkromia, aby sa mohli sústrediť na svoju prácu. Interiér sme tak poňali ako bublinu, v ktorej sa nachádzajú ostrovy práce, oddychu, spoločných stretnutí. Každý z ostrovov má svoju identitu a farebnosť. Kolegovia si tak zvykli na farebné zóny, ktoré používajú aj v bežnej komunikácii. Použili sme najmä mäkké materiály, ktoré umocňujú pohodlie a akustiku.

Sme radi, že sme sa mohli zapojiť a tešíme sa z nových projektov, ktorých úlohou je vyzdvihnúť architektúru a dôležitosť interiéru, v ktorom žijeme, či pracujeme. O to viac nás teší, že v tohtoročnom INSAID AWARDS budú mať Architekti Šebo Lichý opäť zastúpenie. Tentokrát, sa architekt Tomáš Šebo zúčastní ako člen odbornej poroty a bude mať možnosť spolupodieľať sa na výbere tých najlepších interiéroch na Slovensku.

 

Vyhlásenie si môžete pozrieť v pripojenom videu od 3:30 minúty.