ASL logo

 

 

Vždy sa potešíme, ak niekto ocení našu prácu, ale, že sa dostane náš projekt Nový Háj na titulku zahraničnej publikácie, o ktorej vzniku sme ani netušili, to sme nečakali. O to príjemnejšia to bola pre nás správa, obzvlášť ak sa s hlavnou myšlienkou knihy ako ateliér stotožňujeme.

 

Spomínate si ešte na Nový Háj?

Rezidenčný projekt Nový Háj sme vytvorili v spolupráci s developerom ITB Development v náročnom období po realitnej kríze. Bytový dom sa nachádza na Starohájskej ulici v Petržalke a pružne reflektuje prítomnosť jazykom súčasnej architektúry. Devízou projektu je jeho vnútorná a vonkajšia flexibilita, ktorá umožňuje adaptáciu širokej škály individuálnych požiadaviek. Majitelia bytov sa tak stali spolutvorcami architektúry domu.

Projekt bol po dokončení, ocenený aj odbornou porotou ocenenia CE ZA AR v roku 2015 v kategórii Bytové domy.

Viac o projekte Nový Háj

Exkluzívne prvenstvo v publikácii

Hlavnou myšlienkou publikácie Eco-Cities New Healthy Architecture je predstaviť verejnosti miesta, ktoré majú za cieľ vytváranie príjemných prostredí na život, ktoré sa vyhýbajú jednoduchej koncentrácii ľudí a budujú priestory na spolužitie vnímavé k potrebám užívateľov. Myšlienka, pod ktorú sa, ako ateliér, vieme podpísať a je aj jedným z našich cieľov.

Projekty prezentované v knihe sú nádhernými príkladmi toho, ako môže architektúra vytvárať atraktívne obytné budovy, ktoré si uvedomujú svoju sociálnu funkciu, podporujú interakciu medzi užívateľmi a harmonický vzťah komunity s jej prírodným a mestským prostredím. Všetky z nich tiež prenášajú veľkú citlivosť na otázky, ako je udržateľnosť, ekologická efektívnosť alebo integrácia a zachovanie historického a priemyselného dedičstva, pomocou stavebných metód od tradičných techník až po najmodernejšie parametrické dizajnové systémy.

Okrem titulnej strany sme si „uchmatli“ aj prvenstvo medzi 15 predstavenými projektami a Novému Háju je venovaných hneď 10 strán v angličtine a španielčine.

 

Ako sa ku knižke dostať?

O vznik publikácie sa postaralo vydavateľstvo Monsa Publications so sídlom v Barcelone, ktorému aj touto cestou ďakujeme. Milovníci tradičného papiera si knihu môžu zakúpiť na stránkach ich eshopu. Pre „šetričov“ životného prostredia je pripravená aj online verzia.