ASL logo

 

 

Charakteristika

Mať tak vilu na bratislavskej Kolibe, bývať v atraktívnej lokalite, na veľkorysom pozemku a v nízko podlažnej zástavbe. Ak je toto vaša vízia budúceho luxusného bývania, bytový projekt najvyššej kategórie – Gansberg Koliba – môže naplniť tieto predstavy. Ide v poradí o 12. projekt a vlajkovú loď developerskej spoločnosti ITB Development.

Project Gansberg Koliba predstavuje ideálne bývanie pre ľudí, ktorí nechcú robiť žiadne kompromisy. Chcú jednoducho mať to najlepšie pre príjemný život. Priestranný luxusný byt s terasou, balkónom či predzáhradkou, s pekným výhľadom na celé mesto, so slušnou občianskou vybavenosťou a dobrou dostupnosťou do centra. Blízkosť lesoparku a možnosť voľnočasových aktivít sú ďalším z lákadiel. Tri bytové domy s tromi či štyrmi podlažiami ponúknu krásne výhľady a budú obklopené veľkorysým pozemkom – zo 6 500 metrov štvorcových bude zastavaných len 2 000 metrov štvorcových. V každom bytovom dome sa má nachádzať len 16 bytov, spolu ich bude 48, celý projekt teda poskytuje mimoriadny pocit komorného bývania a osobného priestoru. K bytom prislúchajú predzáhradky, balkóny a terasy, v niektorých prípadoch neobvykle rozľahlé, až do 370 metrov štvorcových.

ITB Development vám umožní prispôsobiť si bývanie vašim potrebám. Okrem posúvania priečok máte napríklad možnosť ovplyvniť aj výsledný počet izieb, nehovoriac o otvorenej či uzavretej kuchyni alebo umiestnení kúpeľne. Môžete si zvoliť napríklad materiál použitý na balkóne či typ zábradlia. V štandarde projektu možno nájsť podlahové vykurovanie, drevené parkety, hliníkové okná s izolačným trojsklom, či kvalitnú sanitu a zariaďovacie predmety. V spolupráci s architektom je možné dispozíciu doladiť presne podľa individuálnych potrieb každého kupujúceho.

 

Dopravná dostupnosť

Vilové domy Gansberg sa budú nachádzať vo svahu na mieste, kde sa spája Jeséniova ulica so Strážnou a o čosi nižšie Hlavná ulica s Jeséniovou. Domy budú v blízkosti zastávky MHD, čo umožňuje rýchlu a efektívnu prepravu, čo je v mnohých iných častiach Koliby náročné.

 

Občianska vybavenosť

Na pozemku, z ktorého bude zastavaných dvetisíc štvorcových metrov, je v pláne aj detské ihrisko a relaxačná zóna s lavičkami. Je tu v blízkosti lesopark s množstvom zelene a možnosťami voľnočasových aktivít. Na skok od tohto projektu sa nachádza škôlka, škola, potraviny a nákupné centrum, všetko dôležité tak budete mať poruke.

 

Údaje o stavbe:

Projekt Gansberg patrí do luxusného segmentu bratislavských realít. Po architektonickej stránke ho pripravoval partnerský ateliér – Architekti Šebo Lichý. “Z pohľadu architektúry, bola najväčšia výzva práve svahovitosť pozemku, ktorú sa architektom podarilo pretaviť do jednej z hlavných výhod projektu,” objasňuje projektový manažér.

V náročných terénnych podmienkach tak postupne vzniknú tri bytové domy, pričom najvyššie podlažia budú ustúpené, aby vznikol priestor pre veľkorysé strešné terasy. Lokalita, ako aj tvar pozemku, poskytnú výnimočný pohľad na Bratislavu. Najdlhší čas v projekčnej fáze architekti strávili s dolaďovaním optimálnych dispozícií jednotlivých bytov. V projekte chceli zachovať to, čo je na tejto štvrti výnimočné. Preto zvolili nízko podlažnú zástavbu, ktorá rešpektuje charakter vilovej štvrte. Investovali do veľkého pozemku ktorý klientom zaručí, a zvolili si eleganciu spojenú s funkcionalitou a flexibilitou. Zaujímavosťou je, že budúci majitelia bytov majú možnosť stretnúť sa priamo s architektom a doladiť tak spoločne svoje predstavy o ideálnom bývaní.

 

Kompletný článok si prečítajte kliknutím na odkaz nižšie.

Článok bol vydaný v časopise TREND.