ASL logo

 

 

Na mieste niekdajších čerešňových sadov, v tichej časti Polianky v Dúbravke vyrástol projekt Čerešne. Architektonicko zaujímavo riešenú novostavbu autori návrhu citlivo zasadili do okolitého prostredia. Spolu osem bytových domov (6- až 8-poschodových) bolo navrhnutých tak, aby tvorili uzavretý vnútroblok so spoločným dvorom. Zámerom projektu bolo vytvorenie dobrých podmienok pre komunitný život obyvateľov a posilnenie dobrých vzťahov medzi susedmi. Dvor má detské ihriská, komunitné záhrady, ale aj exteriérový pavilón.

Po prvej úspešnej etape komplexu predstavilo ITB Development druhú fázu komplexu Čerešne living. Koncept nadväzuje na princíp vnútroblokov  z prvej etapy, pričom zámerom autorov je, aby mal každý inú funkciu a atmosféru. V komplexe tak vznikne korzo s kaviarňami, ihriská pre deti rôznych vekových skupín, športoviská na crossfit či parkúr a vodná plocha. Vo svahovitom teréne sa počíta aj s kopcom na sánkovanie.

K 178 bytov z prvej etapy pribudne ďalších 245 jednotiek v šiestich objektoch. Jednotlivé objekty budú mať šesť až osem poschodí, na okraji komplexu vznikne sedemnásťposchodová dominanta. Budovy sa od seba vzájomne architektonicky odlíšia použitým detailom – napríklad veľkými vysunutými balkónmi. Budúci obyvatelia budú môcť parkovať v podzemnej garáži, kde bude k dispozícii takmer 300 miest, alebo v teréne, kde zaparkuje vyše 100 áut.

Lokalita: Bratislava, Dúbravka – Polianky
Developer: ITB Development
Autori: Architekti Šebo Lichý
Výstavba: 2017 – 2020
Vizualizácie: ITB Development

 

Kompletný článok si prečítajte kliknutím na odkaz nižšie.

Článok bol vydaný v časopise EUROSTAV.