ASL logo

 

 

Vrátili sme sa z Valencie, kde sa konalo slávnostné vyhlásenie súťaže o najlepšiu európsku fasádu Baumit Life Challenge 2022. Dôvodom nášho výletu bol fakt, že medzi nominovanými bol aj náš projekt Coffeshopa v Limbachu.

Na začiatku bola krátka informácia…

Spomedzi 23 krajín, kde Baumit pôsobí zozbierali odborníci, tie najlepšie fasády, a nás tak začiatkom februára potešila informácia, že medzi vybranými, je aj náš projekt Coffeshopa v Limbachu.

Objekt lokálnej kaviarne sa nachádza v priamom srdci obce Limbach pri Pezinku. Vznikol výraznou prestavbou pôvodnej lokálnej predajne ovocia a zeleniny, ktorá už dlhší čas neslúžila svojmu účelu. Architektonický koncept tvarovo jednoduchého dvojpodlažného objektu spočíva vo vytvorení jednotného funkčného celku v urbanizme obce s niekoľkými úrovňami vizuálno-funkčných väzieb interiéru a exteriéru.

Porotu zaujal predsadený drevený fasádny raster, ktorý je inšpirovaný  tradíciou lokálnych viníc. Ten tvorí charakteristický vizuálny filter medzi vnútorným a vonkajším priestorom.

Projekt tak dostal tak šancu zabodovať v súťaži v kategórii Nebytová stavba o titul Európsku fasádu roka Baumit Life Challenge 2022.

…a na konci úspešná nominácia!

V marci prišla ďalšia skvelá správa od odbornej poroty Baumit Life Challenge 2022 – fasáda nášho projektu pre CoffeeShopa postúpila do finálnej TOP 6-ky v kategórii Non residental, a to spomedzi viac ako 300 prihlásených projektov.

Popularita tejto prestížnej súťaže každým rokom rastie a neovplyvnila ju ani pandemická situácia. Po minuloročnej online verzii súťaže sa tentokrát konal galavečer vo Valencii. Na návštevu španielskej metropoly dizajnu sme vyslali nášho spoluzakladateľa Tomáša Šeba a architekt a jedného zo spoluautorov projektu Juraja Murína. Tí si dvojdňovú návštevu mesta užili – absolvovali obhliadku mesta a jeho architektonických zaujímavostí, vrátane unikátov svetoznámeho španielskeho architekta Santiaga Calatrava.

Program návštevy vyvrcholil slávnostným galavečerom. A hoci napokon v našej kategórii zvíťazil projekt nemeckého hostelu Bayernkolleg Augsburg, priamo od poroty sa k nám dostala informácia, že rozhodovanie bolo naozaj tesné a v prospech víťazov rozhodlo len pár hlasov. Víťazstvo nám tak tesne ušlo, no odnášame si parádne zážitky, plné inšpirácie do ďalšej práce.